Переваги та недоліки CMS WordPress

30. 11. 2021

CMS (content management system) – система управління контентом сайту. Призначена для надання користувачеві максимально зручного способу управління та обслуговування вмісту веб-сайту. Жаргонна назва «двигун». На якому движку сайт веб-студії «Esfirum»? Однозначно, на WordPress.

Нас дуже часто запитують чому ж все-таки варто вибрати CMS WordPress? Що такого особливого в цій системі? Є ж безліч, як безкоштовних альтернатив таких як Joomla, Drupal, Magento, ModX, Opencart, так і платних – 1С-Бітрікс, Shop-Script, Shopify, UMI.CMS, NetCat та ін. І це тільки ті з них, які найбільш популярні.

Всього на ринку існує більше ніж 30 різних систем управління контентом.

У цій статті ми постараємося максимально просто розповісти про всі переваги WordPress перед іншими СMS. Але для початку трохи статистичної інформації.

За останніми даними, WordPress контролює майже 60% ринку всіх CMS! Але що ще більш вражає, так це те, що майже 30% всіх сайтів у світі працюють на цьому движку.

Далі йдуть Joomla і Drupal c 6,6% і 4,6% часткою CMS ринку. Відразу після цієї пари у нас йде Magento – з часткою ринку 2,4%.

Найпопулярніші сайти на WordPress – New York Post, сайт Білого дому white-house.gov, BBC America, Walt Disney, jQuery, The Sun і багато інших.

CMS WordPress – це найбільш швидкозростаюча система управління сайтами у світі. На ній, щодня, створюється 500+ нових сайтів, в порівнянні з Shopify 60-80.

к содержанию ↑

Переваги CMS WordPress

 • Перш за все WordPress – повністю безкоштовна система управління контентом. Всі файли та база даних сайту буде знаходитися у вашій повній власності. Ви зможете вибирати хостинг для вашого сайту за вашим власним бажанням і потребам.
 • Наявність відмінної підтримки з боку розробників. Часто оновлюється ядро ​​системи, додаються нові модулі, віджети, хукі, посилюється безпеку і швидкість роботи. У мережі є відповіді на практично будь-які ваші питання, які можуть виникнути щодо цієї CMS.
 • Тисячі плагінів. Один тільки репозиторій WordPress містить в собі більше ніж 1 000 000 безкоштовних плагінів для вирішення різних завдань. Якщо ж вам недостатньо — є величезна кількість відмінних преміум плагінів на порталі CodeCanyon.
 • Один з найбільш гнучких і зручних движків для пошукової оптимізації та просування сайту (SEO). Безкоштовні плагіни, такі як “Yoast SEO” і “All in One Seo Pack” вирішують всі завдання, щодо внутрішньої оптимізації сайту (настройка мета-тегів <Title>, <Description>, файли robots.txt і sitemap.xml).
  Плагін – “All in One Seo Pack” ми розглядали в статті Кращі плагіни для WordPress. Більше нема потреби прописувати в коді необхідні для SEO мета-теги, плагіни все зроблять за вас. Залишиться тільки правильно їх налаштувати.
 • Зручність і простота адміністративної панелі. Адмін-панель WordPress вкрай проста у використанні. Навіть люди без досвіду зможуть додавати нові розділи, сторінки, новини, зображення. Для складних сайтів — адмінка легко адаптується під будь-які завдання за допомогою плагіна – “Advanced Custom Fields”. Його ми також розглядали в статті Кращі плагіни для WordPress. Якщо вам потрібно створити нову посадкову сторінку — не питання.
  Є можливість створювати додаткові користувальницькі поля будь-якого змісту: галереї, заголовки, тексти, картинки, таблиці, динамічні елементи.
 • WooCommerce – краще рішення для створення інтернет-магазину. Повірте, ні в жодній іншій СMS ви не знайдете такої кількості додаткових розширень як для WooCommerce.
  Бажаєте фільтрацію по атрибутах товару і ціною? Рішення
  Хочете, щоб можна було вибирати колір товару з красивою іконкою, а не нудною випадайкой? Рішення
  Потрібно порівнювати товари на сторінці? Рішення
  Треба встановити можливість вибору різних валют на сайті? Рішення
  Найприємніше те, що на відміну від інших CMS – преміум плагіни не варті по 200 USD. Ціни варіюються — від 16 до 70 USD.
 • Величезна кількість шаблонів оформлення, як платних так і безкоштовних. Сам WordPress містить в безкоштовному доступі більше десятка різних шаблонів, які можна легко завантажити та встановити. Портали – “Themeforest” і “Template Monster” дозволяють придбати преміум шаблони, в яких є можливість вибрати будь-який дизайн, спеціально під них розроблений.
  Однак хочемо вас попередити — шаблон для сайту це «на один раз». Після його установки — доопрацювати сайт буде вкрай важко. Чому їх не варто використовувати ви можете почитати в нашій статті “Мінуси шаблонів WordPress”
 • Простота установки та перенесення. WordPress використовує мову програмування PHP що дозволяє не купувати спеціальний виділений хостинг. Досить будь-якого PHP хостингу з хорошим рейтингом. Тому, що цей движок повністю безкоштовний вам не потрібно буде платити за його використання.
 • Можливість розширювати систему сайту. Зробили лендінг і хочете повноцінний сайт? Не проблема, створюємо додаткові сторінки з унікальним дизайном. Хочете ще інтернет-магазин? Встановлюємо WooCommerce і допрацьовуємо сайт для повної підтримки онлайн магазину. Набрид інтернет-магазин і тепер ви хочете змінити напрямки на краудфандінг платформу? Будь ласка, використовуючи Woocommerce все це можливо. Одразу виникає питання, а чи витримує система великі навантаження? 10 000 товарів? 1 000+ відвідувачів сайту в добу? Так! Все залежить від оптимізації та гарного хостингу. Адже все-таки WordPress це всього лише «контейнер для контенту», такий же, як і інші системи, але з набагато більшими можливостями.
 • Висока швидкість роботи. При правильній побудові шаблону, включеному кешуванні та правильної оптимізації зображень і контенту, а WordPress за допомогою плагінів дозволяє нам все це робити, ви легко пройдете всі перевірки по швидкості завантаження сайту на Google PageSpeed ​​Insights і GT Metrix.
 • Високий рівень безпеки. Розробники постійно оновлюють ядро ​​системи, додаючи все більше і більше якісного захисту. Також ви можете встановити додатковий захист у вигляді плагіна “All In One WP Security”. З його допомогою ви зможете захистити сайт від підбору паролів в адміністративній панелі, захистити базу даних сайту і файлову систему, а також встановити додатковий захист від “черв’яків”.
к содержанию ↑

Недоліки CMS WordPress

WordPress не ідеальна CMS, у неї є деякі недоліки, які необхідно враховувати при виборі системи управління контентом.

 • Необхідний постійний повний контроль за сайтом, за його безпекою та правильністю роботою. Установка плагінів для автоматизації роботи не знімають необхідності постійного контролю.
 • WordPress це не сайт-билдер типу Wix, Shopify, Weebly або Jimdo. Тому, щоб зробити сайт з унікальною архітектурою і дизайном необхідно верстати все його сторінки з нуля і тільки після цього інтегрувати їх з CMS WordPress.
 • Велика кількість неякісних плагінів, після установки яких можуть виникати конфлікти між ними. Через це швидкість завантаження сайту буде не високою та погіршить якість сайту в очах пошукових систем. А це у свою чергу дуже сильно погіршить позиції сайту в пошуковій видачі.

У цій статті представлений далеко не повний список переваг системи. Ми працюємо з нею понад вісім років і постійно спостерігаємо за тим, як вона змінюється, як доповнюється і вдосконалюється. З повною упевненістю можемо сказати — що на даний момент це найкраща у світі СMS для створення і просування сайтів будь-якого типу!

Ваш Бог WordPress

Поділитися:

Послуги веб-студії

Наша веб-студія 5 років спеціалізується на розробці сайтів, мобільних додатків та інтернет-маркетингу. Створимо сайт виходячи з ваших потреб та побажань.