Скільки коштує створити сайт – ціна створення сайту в 2022 році

04. 01. 2022

Якщо ви замислюєтеся над необхідністю створення свого власного сайту, для початку бажано хоча б в загальних рисах уявляти собі, скільки він буде коштувати. Як показує практика, вартість найпростішого веб-сайту з базовими можливостями і функціоналом стартує від 1 000 USD, в той час як складні інтернет ресурси можуть коштувати десятки і сотні тисяч доларів.
Стандартні бізнес-сайти великих компаній можуть коштувати від 5 000 до 50 000 USD, а маркетплейси, з таким функціоналом, як у Amazon від 100 000 доларів і вище.
По першому погляду на ресурс і його зовнішнє оформлення ви навряд чи зможете оцінити весь масштаб вкладеного в нього праці розробників, особливо, якщо мова йде про індивідуальні проекти.

Нижче показаний дизайн перших екранів 2-х сайтів для готелів. Один сайт коштує понад 10 000 доларів, другий близько 5 000. Чи зможете ви сказати який з цих сайтів дорожче, а який дешевше?

цена сайта для отеля

к содержанию ↑

Ціна створення сайту під ключ

Розглянемо як приклад якийсь проект сайту, з базовим функціоналом, виконаний з використанням стандартних технологій розробки.

У цьому випадку ми можемо орієнтуватися на наступний порядок цін:

Тип сайту

Ціна проекту

Термін розробки

Лендінг пейдж (односторінковий сайт) від 1 800 USD 1 – 1,5 міс.
Корпоративний сайт від 5 000 USD 2 – 3 міс.
Інтернет-магазин від 10 000 USD 3 – 4 міс.
Маркетплейс (торговий майданчик) від 15 000 USD 6 – 10 міс.
Сайт каталог від 4 000 USD 2 – 3 міс.
Сайт для готелю від 3 000 USD 2 – 3 міс.
Освітній портал (онлайн курси) від 8 000 USD 5 – 7 міс.
Соціальна мережа від 30 000 USD від 10 міс.
Персональний сайт, блог від 2 500 USD 1,5 – 2 міс.

З огляду на вартість погодинної оплати розробників, дизайнерів, тестувальників, на сьогоднішній день найнижчі ціни на розробку сайтів в Україні. Нижче ми дамо середню погодинну вартість на послуги розробників в Україні, США, Європі та Росії. В облік ми не беремо низькокваліфікованих фахівців зі стажем роботи менше 1 року.
Отже, вартість послуг програміста:

 • США від 70 usd / 1 год,
 • Європа від 50 євро / 1 год,
 • Азія від 20 usd / 1 год,
 • Росія від 40 usd / 1 год,
 • Україна від 30 usd / 1 год.

Також дуже важливо додати, що при замовленні сайту під ключ, загальна вартість проекту вийде на 30-40% дешевше ніж оплата погодинної ставки.

к содержанию ↑

Вартість сайтів: фактори, що впливають на ціну

Ціна сайту визначається декількома основними факторами, серед яких:

 1. Тип сайту (соціальна мережа, форум з оголошеннями, односторінковий сайт (landing page), інтернет магазин, корпоратівний сайт, блог і т. Д.).
 2. Технології, які використовуються для розробки веб-сайтів (мови програмування, CMS, різні конструктори і т.п.).
 3. Постачальник послуг (фрілансер, штатний фахівець, веб-студія, IT-компанія).
 4. Місцезнаходження постачальника послуг (регіон, країна).
 5. Варіант оплати (почасова або за проект).
 6. Кількість і складність функціоналу сайту.
 7. Складність дизайну (шаблонний, унікальний, з використанням анімації та 3D-елементів).

Кожен нюанс у списку досить важливий та впливає на формування кінцевої вартості створення робочого і функціонального сайту.

к содержанию ↑

Типи і вартість сайтів

Перше питання, яке ви повинні собі задати – з якою метою ви хочете зробити сайт? Друге питання – як досягти цю мету? Нижче ми пройдемося з вами по цілям та сайтам, які під них підходять.

Односторінкові сайти (лендінг пейдж)

цена одностраничного сайта

Відрізняється мінімальним функціоналом. Дуже добре підійде для реклами одного продукту або послуги. Добре може працювати з такими рекламними каналами як таргетована реклама в соціальних мережах і контекстна реклама в пошуку. Однак про просування в пошуку (SEO) можна забути.
Лендінг максимально насичується маркетинговими фішками і тригерами (УТП, переваги для клієнта, відгуки клієнтів, переваги компанії, тригери обмеженого часу або / та обмеженої кількості продукції, знижки, розстрочки і т.п.)
Ціна односторінкового сайту від 1 300 USD.

к содержанию ↑

Корпоративні сайти

цена корпоративного сайта

 

Згідно з дослідженнями Google, компанія у якій немає веб-сайту втрачає понад 40% потенційних клієнтів. На сьогодні наявність у компанії, не залежно від виду діяльності, веб-сайту це не розкіш, а необхідність.
Корпоративний веб-сайт – це «обличчя» компанії, її іміджева та маркетингова складова. Він приваблює потенційних клієнтів і розповідає про послуги вашої компанії. І що дуже важливо – наявність сайту значно підвищує довіру до вашої компанії зі сторони користувачів.
Ціна корпоративного сайту від 2 500 USD

к содержанию ↑

Інтернет-магазини

цена интернет магазина

Інтернет-магазин використовується власником для продажу товарів або послуг з можливістю оплати прямо на сайті.
За своєю суттю віртуальний магазин (інтернет-магазин) це той же реальний магазин. У ньому є вивіска (перший екран на Головній сторінці сайту з унікальною торговою пропозицією) та зовнішня вітрина (як правило, другий екран з коротким списком товарів, та можливістю перейти на перегляд всього списку товарів). Також на Головній інтернет-магазину дається інформація про переваги, які отримає клієнт від покупки, відгуки від клієнтів, які купили якийсь товар, акційні пропозиції й т.і.
Коли ви заходите всередину магазину ви бачите акційні пропозиції, товари, які розділені за видами, брендам, сезонами і т.і. Все те ж саме реалізується і в інтернет-магазині за допомогою фільтрації на сторінці списку товарів.
І звичайно картка самого товару.
Є багато статей в інтернеті про те, яка інформація повинна бути представлена в картці товару. Пройдемося по найголовнішим:

 1. Інформація про наявність товару на складі;
 2. Мінімум 5 фото товару з різних ракурсів, бажано додати фото товару в реальних умовах;
 3. Технічні характеристики товару, якщо це техніка. Якщо це одяг, її характеристики (склад, розмір, колір і т.і.);
 4. Відгуки про товар;
 5. Якщо є можливість зробити та поставити на сторінку відео огляд товару – це супер;
 6. Кнопки «Купити» та «Купити в один клік»;
 7. Інформація про доставку, гарантії, умови повернення та обміну.

Повинен бути Кошик, щоб клієнт міг подивитися, який саме товар він вибрав. Сторінка для заповнення даних клієнта і вибору умов доставки і оплати. І звичайно повинен бути підключений платіжний шлюз, який дозволить проводити оплату, після підтвердження своїх даних.
Ціна інтернет-магазину від 5 000 USD

к содержанию ↑

Маркетплейси (торгові майданчики)

цена маркетплейса

Маркетплейс (торгова площадка) – це сайт на якому звичайні користувачі можуть бути продавцями. Це практично той же інтернет-магазин. Але на відміну від інтернет-магазину продавці, без участі власника маркетплейса, за допомогою особистого кабінету, можуть розміщувати і продавати свої товари (наприклад, Rozetka, Авито, eBay, Amazon, Aliexpress).
Ціна маркетплейса від 15 000 USD

к содержанию ↑

Сайти каталоги

цена корпоративного сайта

 

Це практично той же інтернет-магазин, але без можливості користувача купити товар. Щоб придбати товар або послугу відвідувач сайту повинен через контактну форму зв’язатися з адміністратором сайту. Сайту каталогу не потрібен шлюз оплати і додаткові сторінки, які обов’язково потрібні інтернет-магазину (корзина, чекаут і т.п.). Відповідно і вартість такого сайту буде дешевше.
Ціна сайту-каталогу від 3 000 USD

к содержанию ↑

Освітні ресурси

цена за сайт для курсов

Являють собою web-портали різних навчальних закладів або компаній, що пропонують онлайн-курси. Ціна на освітні портали визначається побажаннями замовника, обраної технологією, функціоналом і складністю архітектури.
Ціна освітнього порталу від 6 000 USD

Веб-портали

цена интернет портала

Являє собою інформаційний веб-сайт, який об’єднує безліч веб-ресурсів і пропонує користувачам форуми, електронну пошту, пошукові системи. Подібні сайти також використовуються в навчальних закладах, будівельних компаніях, медичних закладах та великих компаніях як внутрішній інструмент, що дозволяє зберігати всю важливу інформацію в одному місці.
Ціна веб-порталу від 14 000 USD

к содержанию ↑

Персональний веб-сайт і блог

цена сайта

Це ваш особистий персоналізований ресурс, на якому ви спілкуєтеся з відвідувачами, ділитесь цікавими роздумами і новинами, відповідаєте на питання.
Даний вид сайтів буде цікавий:

 1. людям, які займаються вузькоспеціалізованою діяльністю і є в ній хорошими фахівцями (майстри манікюру, перукарі, фотографи, художники, масажисти і т.п.). Мета: показати свою експертність в професії і залучити потенційних клієнтів;
 2. людям, які хочуть висвітлювати будь-які теми в своєму блозі (подорожі, виховання дітей, про життя або навчання за кордоном і т.п.). Мета – привернути читачів

Ціна персонального сайту, блогу від 1 500 USD
Як можна бачити, вартість розробки веб-сайту досить сильно залежить від його типу, особливостей і технічних характеристик.

к содержанию ↑

Соціальні мережі

Знайомі багатьом Однокласники, ВКонтакте, Facebook, Instagram відносяться саме до такого різновиду сайтів, відповідаючи співтовариствам, тематиці, цілям.
Ціна на соціальну мережу від 20 000 USD

Технології та етапи розробки сайту

Обрана вами технологія розробки визначає майбутню працездатність, швидкість і функціональність ресурсу, серйозно впливаючи на вартість проекту.
Серед найбільш часто використовуваних технологій розробки можна відзначити:

Веб-конструктори з «перетягуванням»

сайт конструктор с перетаскиванием

Це своєрідний варіант «зроби сам», який зазвичай створюється на таких платформах, як Wix і Weebly. З їх допомогою можна самому легко і швидко створювати веб-сайти. Подібні інструменти рекомендуються для створення особистих веб-сторінок або окремих блогів, оскільки їх дизайн і функціональні можливості обмежені тим, що може запропонувати конструктор веб-сайтів.

к содержанию ↑

Використання CMS при створенні веб-сайтів

cms

Цей варіант використовує встановлені функції, що надаються готовими рішеннями. Серед найбільш відомих – WordPress (використовується на чверті всіх існуючих веб-сайтів), Joomla, Shopify і Drupal. Програми надають вам необхідні елементи, які потрібно «розташувати» в правильному порядку. Основний недолік подібного рішення – це зайва складність деяких додатків. Вам буде потрібна допомога професійних розробників, які вміють працювати з таким програмним забезпеченням, що в кінцевому підсумку збільшує вартість розробки веб-сайту.

к содержанию ↑

Розробка індивідуального сайту на замовлення

разработка медицинского порталла

Розробка сайту з функціоналом, який буде вирішувати всі завдання Замовника. Перед початком проекту, в залежності завдань, визначаються мови програмування, за допомогою яких цей проект буде реалізований. Можна використовувати мови розмітки (HTML5, CSS3), мови програмування (JavaScript, PHP, Java, Python), фреймворки JavaScript (Angular, React, Vue), фреймворки PHP (Laravel, Yii, Symphony) і т.п.

Стандартні етапи розробки сайту:

 1. Визначення з замовником цілей і вимог;
 2. Вивчення конкурентів, аналогів даного проекту (якщо це не стартап);
 3. Написання Технічного завдання проекту;
 4. Прототипування сторінок сайту;
 5. UI / UX дизайн сайту;
 6. Фронтенда програмування;
 7. Бекенд програмування;
 8. Тестування проекту і виправлення багів і неточностей
 9. Підключення аналітики

Безумовно, сайти на замовлення виявляються в результаті найдорожчими, проте подібні варіанти є найбільш життєздатними в мережі. Вони легко налаштовуються, мають підвищений юзабіліті, швидко завантажуються і, при необхідності, можуть бути перепрофільовані з урахуванням особливостей бізнесу.

к содержанию ↑

Складність дизайну сайту

Складність дизайну сайту – це не менш важливий нюанс, що вимагає вашої уваги при визначенні суми створення майбутнього веб-ресурсу. Дизайн може бути простим або складним, при його створенні враховуються як побажання замовника, так і специфіка сайту.
Основними факторами, що впливають на кінцеву вартість, є:
Використання готових шаблонів дизайну.
Готові теми і шаблони дизайну дозволяють користувачам створювати веб-сайти з обмеженим бюджетом. Будь-які настройки дизайну можуть бути виконані шляхом зміни вихідного коду. У більшості випадків вам потрібно буде найняти здатного дизайнера, щоб оптимізувати готову тему, запропоновану WordPress або іншим сервісом.
Розробка індивідуального дизайну сайту.
Цей варіант має на увазі створення дизайну сайту з нуля. Зазвичай дизайнери створюють каркаси (UX) для майбутнього дизайну й макети (UI). Ці два етапи можна виконувати один за іншим або одночасно, щоб прискорити процес проектування.
Використання зображень, анімації та корпоративної символіки.
Створення динамічних об’єктів або зображень може значно вплинути на вартість дизайну веб-сайту. Окремо ціна виросте, якщо потрібно створити унікальний логотип компанії, а також використовувати матеріали брендингу.
Крім того, необхідно враховувати адаптивність веб-сайту до різноманітних гаджетів. Розробка окремо дизайну сайту для комп’ютерів, окремо для мобільних пристроїв збільшує його кінцеву вартість. Однак, в перспективі такі ресурси отримують більший трафік.

к содержанию ↑

Складність функціоналу сайту

Функціональність, унікальні властивості і можливості сайту серйозно впливають на кінцеву його вартість. Чим більша кількість функцій, чим вони складніші, тим дорожче в підсумку обходиться веб-ресурс.
Як приклад можна розглянути практично будь-яке корпоративне сайт, який включає такі елементи, як:

 • Інформативні сторінки (Головна, Про компанію, Часті питання і т.д.).
 • Форма зв’язку з менеджерами або адміністраторами.
 • Блог корисних статей.
 • Сторінки пропонованих товарів або послуг.
 • Панель Адміністратора.

Такий сайт, як правило, має редагований контент, яким можна керувати з панелі адміністратора. Чим більше функціональності ви додаєте на сайт, тим складніше стає адмінпанель.
Варто розуміти, що велику частину трудомісткої і скрупульозної роботи по створенню веб-ресурсів замовник не бачить. Вона виконується для створення складної серверної інфраструктури веб-сайту, яка поліпшує фінальну функціональність.
Безумовно, терміни розробки функціонально складного оригінального сайту можуть становити від кількох місяців до кількох років: тут все визначається загальною функціональністю, яка, в кінцевому підсумку, впливає і на вартість проекту.
Проте, саме такі сайти здатні забезпечити очікуваний результат для замовника, адже основними їхніми перевагами є:

 • висока масштабованість;
 • легкість в налаштуванні;
 • спрощена технічна підтримка і обслуговування ресурсу;
 • оперативна локалізація і усунення помилок;
 • оригінальність дизайну з урахуванням вимог замовника;
 • швидкий час завантаження сторінок;
 • найширша функціональність;
 • якісна оптимізація;
 • можливість використовувати новітні технології і швидко адаптуватися до цифрових перетворень (наприклад, чат-бот).

Крім того, ви завжди можете замовити і налаштувати нові функції відповідно до особливостей бізнес-проекту.

к содержанию ↑

Вибір підрядника на розробку сайту

Послуги виконавця сильно впливають на вартість онлайн проекту.
У замовника є кілька варіантів вибору підрядника, серед яких:
1. Фрілансер на віддалену роботу.
Ви можете знайти фрілансерів на відповідних платформах. Тарифи на веб-дизайн і розробку можуть перебувати в діапазоні від 10 до 150 доларів за годину залежно від технічної спеціалізації, розташування (країни), навичок, досвіду і рівня стажу розробника програмного забезпечення. Однак врахуйте ризики, пов’язані з вибором такого підходу. Фрілансер може виявитися недостатньо кваліфікованим фахівцем і просто завалить проект або зробить його неякісно, ​​з помилками. Виправляти код сайту за іншим, не мають відповідної кваліфікації розробником вийде дорожче і довше, ніж робити проект з нуля.
2. Веб студія або компанія.
Витрати на розробку веб-сайтів при зверненні в веб-студію вище, оскільки студія задіє професійну команду дизайнерів, розробників, тестувальників.
Сам процес створення сайту стає більш тривалим і дорогим, але підсумковий результат відрізняє висока якість.
На який варіант звернути увагу? Пам’ятайте, що вартість найму інженера-програміста для створення веб-сайту в Європі, а також в США становить у середньому від 70 доларів на годину.
Є більш привабливий з економічної точки зору варіант, який полягає в наймі співробітників веб-студії по розробці сайтів. Східна Європа відома досвідченими інженерами-програмістами з сильною базою технічних знань і низькими витратами на розробку веб-сайтів. Погодинна ставка хорошого фахівця становить від 30 доларів, а якість роботи не буде відрізняється від аналогічного в США або Європі.

Поділитися:

Послуги веб-студії

Наша веб-студія 5 років спеціалізується на розробці сайтів, мобільних додатків та інтернет-маркетингу. Створимо сайт виходячи з ваших потреб та побажань.