Як скоротити посилання: найкращі сервіси скорочення посилань

30. 11. 2021

Довгі або нечитабельні посилання некрасиво виглядають і можуть збивати з пантелику читача. Перш ніж розмістити таке посилання в соціальних мережах або в електронному листі, краще скоротити її і зробити красивою для користувача. В результаті це може підвищити вашу Click-Through-Rates (клікабельність).
Що являють собою сучасні сервіси скорочення URL? Як вони працюють і чим можуть допомогти конкретно вам? Чому сьогодні вони настільки затребувані? Відповіді на ці питання ви знайдете в нашій статті.

Скорочувачі посилань – це сервіси, які автоматично вкорочують вхідні посилання і роблять привабливими для користувачів.

З моменту запуску всесвітньої павутини в 1991 році цифровий світ швидко зростав. Люди стали користуватися Інтернетом все більше і більше, відчуваючи себе комфортно в цьому віртуальному просторі. І в міру розвитку цифрових технологій, з плином часу еволюціонував і URL.
Одного разу в 2002 році один 24-річний американський веб-розробник, вирішив трохи «спростити» свою роботу. Його звали Кевін Гільбертсон, а його дітище отримало назву TinyURL – перший офіційний «скорочувач» URL-адрес. Все, що хотів зробити цей користувач, це мати можливість конвертувати повідомлення в новинних групах в веб-сторінки без необхідності мати справу з довгими і громіздкими URL-адресами. Він зіткнувся з цією проблемою і просто хотів полегшити собі життя за допомогою більш коротких посилань. У Гілбі теж не було особливо великих планів на TinyURL. Він просто хотів вирішити проблему довгих URL адрес і поліпшити свій користувальницький досвід. При цьому сам розробник поняття не мав, що поклав початок швидкого розвитку індустрії скорочення URL-адрес. Популярність TinyURL вплинула на створення як мінімум 100 схожих сайтів. Серед найбільш відомих – Bitly, Lnnkin і Short.io.

к содержанию ↑

Коли вам може знадобитися скорочення посилань

Сучасні засоби скорочення посилань пропонують більше, ніж просто більш коротке посилання. Вони орієнтовані на аналітику і відстеження посилань. Отже, навіщо ж використовувати скорочення URL?

  1. Відстеження постів в соціальних мережах. Ви зможете побачити, чи вимагають деякі соціальні мережі більшої уваги, або перевірити статистику, щоб дізнатися, чи сподобалися людям ваші нові повідомлення. Ви зможете відслідковувати всі кліки, щоб поліпшити свою аналітику, яка допоможе вам зрозуміти, звідки приходить більшість рефералів, або відслідковувати партнерські комісії. Повідомлення, зручні для користувачів. Якщо ви публікуєте довгі посилання, вони можуть збивати з пантелику людей. Додавання до них параметрів відстеження може зробити їх схожими на спам, тому скорочення URL зробить їх короткими і зрозумілими. Це також дасть вам можливість вставити параметри UTM, не роблячи посилання підозрілими або некрасивими.
  2. Управління всіма своїми посиланнями в одному місці. Коли ви публікуєте свій новий продукт у всіх соціальних мережах, легше відстежувати і змінювати посилання в одному місці, ніж переглядати всі версії у всіх ваших маркетингових каналах, щоб щось відредагувати.
  3. Підвищення впізнаваності вашого бренду. Ваші посилання не тільки будуть швидше запам’ятовуватись з коротким доменом і швидким постійним посиланням. Фірмові посилання допоможуть людям дізнатися про вас і отримувати уявлення про її зміст. Робота над впізнаваністю вашого бренду буде дуже багато значити, якщо у вас більш молода аудиторія. Згідно з останніми дослідженнями, впізнаваність бренду є важливим фактором лояльності до нього для міленіалів.
  4. Збільшення переходів по посиланням. Коли люди «ідентифікують» посилання, як ті, які їм знайомі, вони частіше переходять по ним.
к содержанию ↑

Основний функціонал стандартного засобу скорочення URLадрес

Що повинен вміти будь – який скорочувач посилань? Перш за все, скорочувати URL-адреси, що очевидно. Ви вставляєте старе довге посилання, і воно стає коротшим, чистіше і зручніше. Короткий адрес простіше запам’ятати і легше набрати на клавіатурі. Відстеження посилань – важливий функціонал, що дозволяє дізнатися, наскільки добре працює ваша маркетингова кампанія. Аналітика дасть вам краще уявлення про людей, які відвідують ваш сайт, і про ваш рейтинг кліків. Деякі скорочувачі URL самі відстежують кліки, деякі сервіси прикріплюють дані відстеження Google Analytics. Якщо ви вирішите додати нові параметри відстеження або запустити нову маркетингову компанію (або навіть якщо ви вже поділилися посиланням, але зрозуміли, що забули додати тег UTM), ви зміните своє посилання. І замість того, щоб проходити через кожну соціальну мережу, ви зміните її тільки один раз, у своїй адмін. панелі. Які ж сервіси сьогодні користуються популярністю в мережі?

к содержанию ↑

Популярні сервіси скорочення посилань

Bitly

Компанії, які використовують брендовані посилання, повідомляють про 34% -ве збільшення кількості переходів на свій вебсайт. З Bitly ви можете створювати власні фірмові посилання, які будуть незмінно впізнавані на будь-якому каналі. Bitly інтегрується практично зі всіма соціальними мережами і інструментами цифрового маркетингу і пропонує інструменти відстеження аналітики в єдиному інтерфейсі. Ви можете почати роботу безкоштовно або за 39 доларів в місяць з базовим планом.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

T1p.de

Служба коротких посилань t1p.de забезпечує високу конфіденційність і перевіряє всі посилання на можливі шкідливі програми і фішингові атаки. Скорочення URL-адреси “t1p.de” відповідає вимогам захисту даних. Сервіс не зберігає особисті чи інші дані користувачів. Він також надає додаткові параметри, наприклад, визначення дати закінчення терміну дії і функцію розіменування при переході по посиланню. Як це працює? Просто введіть бажаний URL і натисніть «Перевірити доступність». Залиште поле введення порожнім, щоб створити випадкове коротке посилання. Важливо: сервіс на німецькій мові.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Is.gd

Is.gd – один з найбільш безпечних та зручних інструментів. Гасло компанії розробника «Compress That Address» безумовно привертає увагу. До плюсів віднесемо відсутність плати за користування. Також не потрібно реєструватися. Сервіс дозволяє налаштовувати адреси, представляє статистичні дані у вигляді графіка. Щоб відстежувати статистику, вам потрібно натиснути «Додаткові параметри», потім «Призначений для користувача URL», скорочуючи посилання, і поставити галочку «Журнал статистики для цього посилання». Is.gd дозволяє працювати з інструментом в API, створює QR-коди і має докладні інструкції для користувача. До мінусів варто віднести дещо спрощений і застарілий інтерфейс, незручний функціонал статистики, а також неможливість створення посилання в своєму домені. Це відмінний сервіс для тих, хто шукає безкоштовний для користувача скорочувач URL-адрес, але на той випадок, якщо немає необхідності створювати посилання в вашому домені. Is.gd – не найкращий вибір, якщо ви хочете скоротити відразу багато посилань і відслідковувати ефективність кожної з них.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

TinyURL

TinyURL.com – це безкоштовний сайт, який пропонує як скорочення URL-адрес, так і налаштування. Що хорошого в цьому інструменті, крім того, що він безкоштовний? Одна з переваг – проста інтеграція в панелі інструментів вашого браузера. При натисканні на кнопку на панелі інструментів буде створено крихітний URL-адресу поточної сторінки, на якій ви перебуваєте. До мінусів Tiny URL відносять неможливість відстеження посилань. Якщо для вашого бізнесу це некритично, даний сервіс може стати відмінним варіантом для скорочення адрес. Якщо необхідний більший функціонал, можливо, варто звернути увагу на платні версії додатків.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Rebrandly

Rebrandly – це платформа управління посиланнями для брендингу, відстеження та обміну короткими URLадресами з використанням власного доменного імені. Rebrandly надає безкоштовну послугу, але обмежує кількість відслідковуваних кліків на рівні 5 000 в місяць. Тарифні плани варіюються від 29 до 499 доларів на місяць, або ви можете зв’язатися з адміністрацією Rebrandly, щоб дізнатися індивідуальну ціну.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

AdLinkFly

Один з найстаріших і користується найбільшою довірою інструментів для скорочення URLадрес. Повністю безкоштовний сервіс з підтримкою безлічі мов. З його допомогою ви можете просто вирізати посилання або створити обліковий запис і отримувати гроші за людей, які переходять за вашими посиланнями. Має доброзичливий, простий і зрозумілий інтерфейс. Мінуси немає підтримки генерації QRкоду, а також неможливість створювати брендовані посилання.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Ow.ly

Платформа, що надає великий додатковий функціонал для контентмаркетингу. Ow.ly допоможе вам скоротити посилання, виміряти трафік і продемонструвати рентабельність інвестицій в соціальних мережах прямо на панелі інструментів Hootsuite. Ціна варіюється від 29 до 599 доларів на місяць.
Перейти на платформу

к содержанию ↑

Bit.do

Bit.do – продукт бразильської компаніїрозробника програмного забезпечення. Він запрацював в 2012 році, так що це один з найбільш «молодих» сервісів в нашому огляді. До плюсів можна віднести:

  • безкоштовний персоналізований скорочувач URLадрес;
  • має простий інтерфейс;
  • немає необхідності реєструватися;
  • дозволяє використовувати автоматично згенеровані адреси за замовчуванням або створити свій власний URL: значущі адреси на основі набору букв. Втім, для тих, хто вкорочує велику кількість посилань, ця функція не знадобиться;
  • скорочування url-адрес с qr-кодом;
  • генерує адреси за унікальним доменом другого рівня.  Це означає, що всі скорочені посилання матимуть вигляд «mydomain. *** / ***».

Останній варіант платний, ціни починаються від 85 $ / міс.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Shorturl.at

Безпечний і безкоштовний сервіс скорочення посилань. ShortURL дозволяє скоротити довгі посилання із соціальних мереж та популярних сайтів в Інтернеті, просто вставте довгую URL-адресу в поле скорочення і натисніть кнопку «Shorten URL». Є розширена, платна версія.

к содержанию ↑

T9y.me

T9y.me – ще один інструмент, який може допомогти скоротити посилання. Дуже простий і абсолютно безкоштовний. Не підійде для управління посиланнями, тому що немає адміністративної панелі. Однак, якщо вам потрібно скоротити одне посилання і поділитись ним в соц. мережах, даний сервіс вам цілком підійде.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Lnnkin

Це не просто сервіс скорочення посилань, а ціла платформа для роботи з посиланнями. Є безкоштовна і платна версія, яка починається з 5 доларів на місяць. Скорочення однієї або відразу декількох посилань, аналітика переходів і т.п.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Bl.ink

Для багатьох став ідеальним сервісом з правильним поєднанням метрики і соціальних мереж. На відміну від Bit.ly з його налаштованими ключовими словами або TinyUrl з його функцією, що настроюється URL, BudURL дає вам спосіб відслідковувати, де було натиснуте ваше посилання. Іншими словами – Bl.ink являє собою ефективну систему управління корпоративними посиланнями. Користувачі можуть створювати власні домени і персоналізовані URL-адреси, а також керувати посиланнями з інтелектуальної маршрутизацією по влаштуванню, місцем розташування, мови, часу доби і датою. Панель управління Bl.ink включає розширену і налаштовану аналітику кліків, багаторівневі ролі користувачів і так далі.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Short.io

Мабуть, найсимпатичніший сайт для скорочення посилань, з російськомовною версією. Як і в багатьох інших сервісах, скорочене посилання буде негайно скопійована в буфер обміну. Звичайно, в ньому не так багато відстеження статистики, як у інших, але зовні він виглядає досить «прикольно» і явно виділяється на тлі інших аналогів.
Перейти до сервісу

к содержанию ↑

Cutt.ly

У cutt.ly є як безкоштовні, так і платні версії. З його допомогою скорочення URLадрес виконується в один клік для відразу кількох посилань. Укорочена частина може бути згенерована автоматично або створена вручну. Величезним плюсом є наявність російськомовної версії порталу.
Перейти до сервісу

Резюме
Сервіси скорочення URL вийшли за рамки того, щоб ваші посилання виглядали «красивими», короткими і чистими. Ви можете використовувати їх, щоб проаналізувати, як просувається ваша маркетингова кампанія, підвищити впізнаваність бренду і навіть завоювати довіру. Вони можуть бути корисні незалежно від того, чи використовуєте ви їх для бізнесу або для обміну кумедними відео в соціальних мережах. Одне можна сказати напевно: якщо ви працюєте з декількома соціальними мережами, скорочення URLадрес є обов’язковим інструментом.

Поділитися:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

10 + four =

Послуги веб-студії

Наша веб-студія 5 років спеціалізується на розробці сайтів, мобільних додатків та інтернет-маркетингу. Створимо сайт виходячи з ваших потреб та побажань.