Скільки коштує зробити інтернет-магазин

20. 12. 2021

Скільки коштує зробити інтернет-магазин. Вартість та терміни.

Ринок електронної торгівлі останніх 20 років швидко розвивається. Це зумовлено зростанням кількості інтернет-користувачів, розвитком технологій онлайн-оплат, впливом соціальних мереж на користувачів, спрощенням послуг доставки товарів.

Більше того, з 2019 року можна спостерігати постійне зростання продажу товарів через інтернет-магазини. Навіть незважаючи на пандемію, яка сильно вдарила по роздрібній торгівлі.

Нижче наведено графік світових роздрібних продажів в інтернеті з прогнозом до 2025 року (згідно з порталом Emarketer)

Світові обсяги інтернет продажів в інтернеті

 

Якщо ви займаєтеся бізнесом із продажу будь-яких товарів, то інтернет-магазин просто необхідний.
Переваги наявності інтернет-магазину:

 • можливість продавати товари по всій країні та за кордон;
 • немає потреби орендувати торгові площі;
 • не потрібно залучати велику кількість персоналу;
 • можливість продавати будь-яку кількість товарів;
 • інтернет-магазин продає цілодобово;
 • збільшення кількості постійних покупців.

З перевагами ми ознайомилися, а що з вартістю створення інтернет-магазину?
Далі у статті ми розповімо про це докладніше.

к содержанию ↑

Ціна створення інтернет-магазину під ключ

У таблиці ми покажемо які види робіт входять у створення інтернет-магазину, їх вартість. У розрахунок ми не брали вартість інтернет-маркетингу, тут все індивідуально і залежить від конкуренції та бюджету.

 

скільки коштує зробити інтернет-магазин

Далі ми докладно розглянемо фактори, які впливають на ціну розробки інтернет-магазину.

к содержанию ↑

Чинники, що впливають на ціну створення інтернет-магазину

У цьому розділі ми розглянемо основні фактори, що впливають на вартість розробки інтернет-магазину

Маркетингове дослідження та аудит конкурентів

marketing research

Нульовий етап створення інтернет-магазину. Чому нульовий? Тому що не всі студії та агенції з розробки інтернет-магазинів включають його в процес створення проекту. А даремно! Відсутність цієї інформації може призвести до негативних наслідків майбутнього магазину. Адже можна отримувати набагато менше відвідувачів на сайт, ніж хотілося б. Або, що ще гірше, не отримувати їх зовсім!

Даний етап включає не повномасштабне маркетингове дослідження. Він передбачає, що ваші продукти та переваги, з маркетингової точки зору, вами вже вивчені.

Маркетингове дослідження та аналіз при створенні інтернет-магазину включає вивчення сайтів конкурентів і цільової аудиторії, якої плануємо продавати товари.

 1. Аудит сайтів конкурентів.
  Потрібний для того, щоб ще до етапу прототипування отримати інформацію про приблизні бюджети на подальше просування інтернет-магазину та різні “фішки”, які використовують конкуренти для підігріву та підштовхування своїх відвідувачів до покупки.
  Включає вивчення та оцінку:

  • сторінок сайтів конкурентів;
  • відвідуваності сайтів конкурентів, найпопулярніших сторінок;
  • профіля посилань сайтів конкурентів;
  • каналів залучення клієнтів використовують конкуренти;
  • маркетингових рішень, які використовують конкуренти, для збільшення продажів та утримання відвідувачів;
  • кількості та якості текстового та фото контенту.
 2. Аналіз цільової аудиторії.
  Потрібний для того, щоб мати уявлення про потреби, страхи та заперечення майбутніх клієнтів. Для розробки унікальної торгової пропозиції (УТП). А також для розуміння загальної візуальної стилістики інтернет-магазину.
  До вивчення цільової аудиторії для B2C входять такі дані: стать, вікова категорія, фінансове становище, соціальний статус, їхні потреби, страхи, заперечення. Для сегмента B2B: статус (керівники компанії, власники середнього або малого бізнесу, менеджери тощо), їх потреби, страхи та заперечення.
к содержанию ↑

Створення прототипу та UI/UX дизайн

пример прототипа страниц сайта

Перший етап створення інтернет-магазину включає прототипування і UI/UX дизайн. Розробляється на основі бренд-буку (назва, логотип, основні кольори, шрифт) та цільової аудиторії для якої сайт і створюється.

 1. Прототипування сторінок інтернет-магазину
  Необхідне для розуміння, як будуть розташовані елементи на сторінках сайту. В якому місці на сторінці буде розташований заголовок, де буде знаходитись кнопка заклику до дії, які блоки міститиме сторінка (відгуки, послуги, описовий блок, форма зворотного зв’язку тощо).
 2. UI/UX дизайн
  UI/UX дизайн – це сукупність 2-х напрямків дизайну цифрових продуктів UI дизайну та UX дизайну.
  UI (інтерфейс користувача) – це дизайн візуальної привабливості сторінок і елементів сайту.
  UX (користувацький досвід) – це наскільки зручно буде користуватися вашим сайтом, як легко відвідувач може досягти мети, заради якої він зайшов на ваш ресурс.
  Для створення інтернет-магазину дуже важливим є саме UX дизайн.
  Не у всіх дизайнерів ці дві навички розвинені однаково сильно.
  Тому для розробки дизайну для інтернет-магазину вибирайте дизайнера, який має великий досвід саме в UX дизайні.
к содержанию ↑

Базовий та розширений функціонал інтернет-магазину: що входить і скільки коштує

У цьому розділі ми розглянемо базовий (обов’язковий) функціонал інтернет-магазину. І розширений функціонал, завдяки якому можливо зробити ваш сайт зручнішим як для користувача, так і для вас самих.

Базовий (обов’язковий) функціонал інтернет-магазину

 1. Адаптивна верстка. Сайт повинен бути зроблений таким чином, щоб він привабливо та правильно виглядав як на комп’ютерах, так і на мобільних пристроях.
 2. Сторінка переліку товарів. Це як вітрина “живого” магазину. Тут представлені всі ваші товари, які можна переглянути та обрати потрібний.
 3. Карточка товару. Це як сам товар у “живому” магазині. Містить у собі зображення товару з різних ракурсів, ціну, характеристики, опис, відгуки тих, хто купив, відеоогляд, кнопку «Купити» та «Купити в один клік».
 4. Пошук товарів. Необхідний швидкого пошуку потрібного товару за назвою.
 5. Сортування товарів. Можливість сортувати товари за ціною, рейтингом, популярністю, новизною.
 6. Фільтр товарів. Фільтрування може містити масу параметрів (бренди, розміри, кольори, сезонність, технічні характеристики тощо). Фільтрування, як і сортування, необхідне для зручного пошуку необхідного товару в інтернет-магазині.
 7. Рейтинг та відгуки про товар. Більшість людей соціально орієнтовані, тому читають відгуки про товар, який збираються придбати. Тому рейтинг та відгуки відвідувачів про товари мають бути обов’язковими.
 8. SEO функціонал. Потрібен для пошукової оптимізації інтернет-магазину. Без оптимізації просувати сайт у пошукових системах типу Google або Yandex дуже важко.
 9. Онлайн-чат. У разі будь-яких труднощів відвідувач сайту зможе швидко задати питання в онлайн-чаті. Це допоможе вам не втратити потенційного клієнта.
 10. Підключення аналітики. Без аналітики ви не зможете зрозуміти, скільки відвідувачів заходять на сайт, канали переходів на сайт, чи є зростання відвідуваності сайту тощо. Для інтернет-магазину аналітика дуже важлива!
 11. Адміністративна панель інтернет-магазину. Обов’язково потрібна зручна адмінка для сайту. Адже чим вона зручніша, тим менше часу ви витратите на роботу з контентом. А як відомо, час – гроші!

Розширений функціонал інтернет-магазину

 1. Мультімовність. У разі потреби ваш інтернет-магазин може бути кількома мовами.
 2. Особистий кабінет користувача. Розширює можливості відвідувача в роботі з сайтом. Підвищує лояльність відвідувача до сайту. Через особистий кабінет користувач зможе переглядати історію своїх покупок, зберегти адресу доставки, отримувати індивідуальні пропозиції тощо.
 3. Порівняння товарів. Порівняння товарів на сайті не є обов’язковим, але зручним доповненням для користувача. Воно дозволяє порівняти технічні характеристики товарів та підібрати відповідний.
 4. Розсилка новин та акційних пропозицій. Підвищує лояльність клієнтів. Плюс можна за допомогою email розсилок збільшувати продажі.
 5. Віджет «Замовити дзвінок із сайту». Пропонує відвідувачу передзвонити протягом певного часу та автоматично з’єднує його з вашим менеджером. Допомагає утримувати відвідувачів на сайті та конвертувати їх у клієнтів.
 6. Інтеграції із сторонніми системами обліку товарів. Якщо використовується стороння система обліку товару, то її можна інтегрувати з інтернет-магазином.
 7. Огляд товару 360 °. Досить трудомістке, але корисне доповнення для картки товару. З його допомогою відвідувач розгляне товар із усіх кутів.
 8. PWA версія сайту (progressive web application). Ця технологія дозволяє завантажити сайт у телефон і користуватися ним як звичайним мобільним додатком. Клієнт зможе через іконку мобільного телефону відразу переходити на ваш сайт. Буде можливість надсилати повідомлення. Не обов’язково завантажувати в Google Play Market та AppStore, працює швидше за сайт, працює без інтернету. Дуже дешева альтернатива мобільному додатку!
к содержанию ↑

Тестування інтернет-магазину

тестирование интернет-магазина

Тестування інтернет-магазину – це дії, спрямовані на виявлення помилок у роботі сайту та на виявлення невідповідностей верстки дизайну.
Тестування ділиться на 3 етапи:

 1. Тестування верстки
 2. Тестування функціоналу
 3. Тестування на сервері клієнта

Вартість тестування інтернет-магазину від 100 до 5500 USD. Залежить від обсягу проекту.

к содержанию ↑

Скільки коштує текстовий та фото контент для інтернет магазину

Фото контент – одні з найважливіших елементів інтернет-магазину. Адже ваші відвідувачі повинні побачити максимально якісні зображення товарів, щоб отримати візуальний стимул для покупки.
Текстовий контент допоможе розповісти про переваги товару, описати його більш вигідно. Також на сайті мають бути правильні заголовки та зрозумілі тексти, які будуть цікаві відвідувачам та допоможуть просувати ваш магазин у пошуковій видачі.
Дуже важливо щоб фото та текстовий контент були унікальними.

Скільки коштує фото контент для інтернет-магазину

Тут все залежить від рівня та цінової політики фотографа, а також кількості фотографій, які потрібно буде поставити на сайт. За 5 фотографій одного товару для інтернет-магазину фотографи можуть попросити від 2 до 30 доларів.
Звичайно, можна брати фото контент із сайтів виробників продукції або конкурентів, але потрібно бути обережними, тому що фотографії можуть бути захищені авторським правом. І звичайно, це будуть не унікальні зображення, що погано для просування сайту.

Скільки коштує текстовий контент для інтернет-магазину

Залежно від рівня копірайтера ціна написання тексту буде від 1 до 10 доларів за 1000 знаків. І це лише українська чи російська мова. Вартість написання текстів англійською в 2-3 рази вище.
Для карток товару можна брати тексти із сайтів виробників. А ось описові тексти на решті сторінок сайту мають бути унікальними, щоб легше просувати їх у пошукових системах.

к содержанию ↑

Внутрішня SEO оптимізація інтернет-магазину: що входить та скільки коштує

search engine optimization
Внутрішня оптимізація сайту допоможе пошуковим системам правильно зрозуміти тематику сайту та проіндексувати його. Також без внутрішньої оптимізації вкрай складно просувати сайт у пошуковій видачі.
У цьому розділі ми коротко розповімо про те, що входить у внутрішню SEO оптимізацію інтернет-магазину і скільки вона коштуватиме.

 1. Збір семантичного ядра для веб-сайту. Семантичне ядро – це набір слів та словосполучень (ключові фрази), що відображають тематику сайту. Найважливіший етап внутрішньої оптимізації сайту.
 2. Кластеризація зібраного семантичного ядра та розподіл його на сторінках сайту. Кластеризація це угруповання ключових фраз за схожістю. Далі згруповані ключі розподіляються на сторінках сайту.
 3. Оптимізація мета тегів Title, Description, H1-H3, тегів alt зображень. Ці мета тегі необхідні для правильного розуміння пошуковими системами тематики та контенту сторінок інтернет-магазину. Прописуються виходячи з зібраного семантичного ядра.
 4. Оптимізація URL-адрес сторінок інтернет-магазину. Необхідно для кращого розуміння пошукових систем тематики сторінки сайту.
 5. Оптимізація файлу robots.txt. Цей файл служить як інструкція для пошукових роботів, які сторінки сайту індексувати, а які ні.
 6. Оптимізація файлу sitemap.xml. Цей файл служить для того, щоб бот бачив, які нові сторінки з’явилися на сайті і як часто оновлюються сторінки сайту.

Вартість внутрішньої SEO оптимізації інтернет-магазину залежить від 300 до 8000 доларів.

к содержанию ↑

Скільки коштує домен, хостинг та технічна підтримка інтернет-магазину

 1. Домен
  Це адреса сайту. Вартість нового домену від 5 до 100 доларів. При покупці не забудьте правильно вибрати доменну зону. Домен дуже бажано називати також, як називається ваш бренд.
 2. Хостинг
  Це послуга з оренди ресурсів сервера або оренда всього сервера для розміщення і зберігання сайту.
  Якщо інтернет-магазин умовно порівняти зі звичайним магазином, то домен це його адреса, а хостинг це ділянка землі, де він буде розміщений.
  Від правильного вибору хостингу залежатиме як стабільність постійної роботи інтернет-магазину, так і його швидкість. Вартість хорошого хостингу для інтернет-магазину коштуватиме від 200 до 2000 доларів на рік.
 3. Технічна підтримка
  Це комплекс заходів, спрямованих на підтримку стабільної та правильної роботи інтернет-магазину. Сюди входить як робота із сервером, де розташований сайт, так і робота із самим інтернет-магазином (оновлення ядра тощо). Вартість технічної підтримки інтернет-магазину від 100 до 3000 доларів на місяць.
к содержанию ↑

Скільки коштує контент-менеджмент інтернет-магазину

Сюди входить наповнення інтернет-магазину контентом (зображення та текстова інформація), який надає власник.

Вартість роботи контент-менеджера від 10 до 15 доларів за годину.

 

Успіхів вам і великих продажів!

Поділитися:

Послуги веб-студії

Наша веб-студія 5 років спеціалізується на розробці сайтів, мобільних додатків та інтернет-маркетингу. Створимо сайт виходячи з ваших потреб та побажань.