Кращі безкоштовні SEO інструменти

30. 11. 2021

Інструменти SEO оптимізації служать вебмайстрам для просування вебсайтів в пошуковій, органічній видачі (SERP) Google, Yandex, Bing та інших пошукових системах.
У нашій статті ми розглянули найбільш популярні, безкоштовні SEO інструменти, які нам допоможуть:

 • виявити та проаналізувати помилки, які є на сайті та варіанти їх усунення;
 • подивитися позиції сайту в пошуку по тій чи іншій ключової фрази;
 • провести дослідження ключових слів і зібрати семантичне ядро;
 • оптимізувати текстовий контент;
 • проаналізувати кількість посилань;
 • виявити джерела трафіку та інший функціонал.

Як правило, у 80% випадків їх буде достатньо для якісного просування сайту в SERP.

Для зручності всі інструменти розділені по розділах

к содержанию ↑

Безкоштовні SEO інструменти для аналітики

Google Search Console

Найважливіший і популярний сервіс від Google. Щоб якісно розпочати просування вашого ресурсу в Google пошуку, насамперед потрібно зареєструвати в ньому ваш сайт.
Google Search Consol дозволить вам:

 • відправити в Google запит на індексацію сторінок сайту;
 • додати sitemap.xml;
 • подивитися за якими ключовими запитами та на якій позиції знаходиться сайт;
 • проаналізувати кількість показів та кліків;
 • подивитися вхідні та вихідні посилання на сайті;
 • побачити помилки окремих сторінок сайту;
 • видаляти сторінки сайту з індексу і т.п.

Перейти до інструменту

к содержанию ↑

Google Analytics

Google Аналітика – найпопулярніший інструмент, що дозволяє аналізувати ваш сайт по десятках найважливіших показників, починаючи від кількості відвідувачів та конверсій і закінчуючи переглядом демографічних даних, місця розташування користувача і типу пристрою, з якого він зайшов. Все, що потрібно для якісної веб аналітики, ви знайдете в цьому додатку.

Перейти до інструменту

к содержанию ↑

Google Data Studio

Потужний інструмент для візуалізації даних. З його допомогою можна створювати максимально інформативні звіти на підставі зібраних даних з різних джерел. Це не складно та безкоштовно для невеликих проєктів.

Перейти до інструменту

Google Tag Manager

Керуйте усіма тегами свого веб-сайту без редагування коду. Диспетчер тегів Google надає прості, надійні та легко інтегруються рішення для управління тегами, причому абсолютно безкоштовно.

Перейти до інструменту

Bing Webmaster Tools

Це безкоштовний ресурс, що дозволяє реєструвати сайт і дивитися, на якій позиції він знаходиться в пошуковій системі Bing. Можна отримати максимум інформації про роботу свого ресурсу, скориставшись аналітикою для поліпшення рейтингів відображаються сторінок в результатах пошуку Bing.
Bing – друга за популярністю в США пошукова система.

Перейти до інструменту

к содержанию ↑

Інструменти SEO аналізу і аудиту сайтів

Screaming Frog SEO Spider

Найпопулярніший серед SEO фахівців, десктопний сканер для внутрішнього аудиту та аналіз сайтів. Дана програма допоможе виявити помилки сайту, які заважають його просуванню.
Безкоштовно можна користуватися для сканування до 500 сторінок сайту. Для великих проєктів дану програму потрібно буде купити.

Перейти до інструменту

SEO Analyzer

Повністю безкоштовний десктопний сканер. Аналог Screaming Frog SEO Spider.
SEO аналіз сайту за допомогою SiteAnalyzer досить простий: цей інструмент дозволяє виконувати сканування URL-адрес і оперативно аналізувати отримані дані. Використовуйте його, щоб виправити технічні проблеми і поліпшити SEO в найкоротші терміни.

Перейти до інструменту

NeilPatel SEO Analyzer

Seo-analyzer – потужний і ефективний сервіс аналізу веб сайтів. З його допомогою можна протестувати ресурс на швидкість і наявність критичних помилок. Даний сервіс умовно безкоштовний.

Перейти до інструменту

SEO-auditor

SEO-auditor від Zadroweb дозволяє аналізувати авторитет сторінки і домену для будь-якого посилання, показує GooglePageSpeed, які є сильним сигналом ранжирування SEO. Показує 10 ваших найпопулярніших ключових слів, перевіряє метадані та зображення на предмет відсутньої інформації, показує соціальні посилання на вашому сайті та виконує ще десятки функцій абсолютно безкоштовно.

Перейти до інструменту

к содержанию ↑

Free SEO Spider Software

Безкоштовний аналог сканера Screaming Frog SEO Spider. Пошук помилок, битих посилань, дублюючої інформації і неактуального контенту.

Перейти до інструменту

Dareboost

Простий і точний тест швидкості веб-сайту з одночасним аналізом ефективної роботи веб-ресурсу. Тестируйте, аналізуйте і оптимізуйте роботу вашого сайту з мінімальними зусиллями.

Перейти до інструменту

BROWSEO

Це популярне веб-додаток, що дозволяє переглядати будь-яку веб-сторінку, не відволікаючись на стилі. Показує основні параметри внутрішньої оптимізації сайту. Не потрібно нічого завантажувати і встановлювати, просто введіть цікавить вас URL-адресу у відповідне поле програми.

Перейти до інструменту

Wappalyzer

Розширення, що дозволяє дізнатися, за допомогою якої технології зроблений сайт і до яких додаткових сервісів він підключений.

Перейти до інструменту

WayBack Machine (Web Archive)

Показує історію сайту, вік домену. Архів веб-сайтів дозволяє вам збирати і шукати колекції цифрового контента без будь-яких технічних знань. Відвідайте Archive-It, щоб створювати нові або переглядати старі ресурси.

Перейти до інструменту

Barracuda Panguin Tool

Онлайн-сервіс, який показує, як алгоритми Google впливають на ваш сайт.

Перейти до інструменту

 

Безумовно, можна підібрати ще безкоштовні і платні інструменти SEO аналізу, однак для більшості ситуацій, перерахованих вище програм і додатків зазвичай вистачає «з головою». Існують і вузькоспеціалізовані ресурси для конкретних цілей, проте їх застосовують досить рідко.

к содержанию ↑

Інструменти збору та аналізу ключових слів

Google Keyword Planner

Це планувальник ключових слів, який допомагає вам збирати семантичне ядро для вашого сайту. Даний сервіс призначений для роботи з Google Ads, проте його можна використовувати і для збору семантики сайту. Дозволить виявити велику кількість ключових фраз, які будуть доречні сторінок вашого сайту.

Перейти до інструменту

Keyword Surfer

Це 100% безкоштовне розширення для браузерів, що дозволяє знаходити відповідні ключі прямо в результатах пошуку Google. З Keyword Surfer ви зможете провести дослідження ключових слів на основі даних за все за пару кліків.

Перейти до інструменту

Keywordshitter

Це популярний сервіс, що дозволяє знаходити пошукові підказки Google.

Перейти до інструменту

Інструменти для аналізу посилань

Один з найефективніших на сьогоднішній день аналізаторів посилань.
Ahrefs вважається другим за популярністю web-краулер після Google. Ви отримуєте доступ до більш ніж 25 трильйонів відомих посилань, 170 мільйонам унікальних доменів, 6,5 мільярдам сторінок, які скануються щодня.

Перейти до інструменту

Domain Analyses

Популярний і безкоштовний інструмент аналізу рейтингу доменів від MOZ. Введіть будь-який домен, і він покажемо вам кращі конкурентні показники SEO, серед яких авторитет домену, популярні сторінки, ключові слова для ранжирування та багато іншого.

Перейти до інструменту

Це ефективне розширення перевірки посилань, яке сканує вашу веб-сторінку і шукає непрацюючі посилання. Дане розширення буде корисно сеошників для запобігання накопичення «зайвої ваги» сайту.

Перейти до інструменту

Linkminer

Браузерні SEO розширення для пошуку та аналізу посилань. Перевіряє веб-сторінки на наявність непрацюючих посилань і визначає показники по цих посиланнях. Тепер ви можете дізнатися більше про перевірених посиланнях, щоб швидше приймати більш розумні рішення. Отримуйте інформацію і соціальні дані по будь-якому посиланню на сторінці. Ви також можете використовувати LinkMiner, щоб дізнатися, скільки всього внутрішніх або зовнішніх посилань знаходиться на переглядається вами сторінці.

Перейти до інструменту

к содержанию ↑

Domain Authority Checker

Перевірка авторитету домену. Інструмент перевірки авторитету домену дозволяє вам перевіряти оцінку DA веб-сайту. Просто вставте URL бажаного веб-сайту в поле пошуку і натисніть кнопку «Перевірити авторитет».

Перейти до інструменту

Унікальне за своїми можливостями програма, яка дозволяє дізнатися про переваги та тренди запитів користувачів з усього світу. Самі згадуються слова, самі часто зустрічаються запити завжди можна буде подивитися в цьому додатку.

Перейти до інструменту

Мульти-інструменти для SEO

SiteLiner

Допоможе знайти дубльований контент, непрацюючі посилання і багато іншого.

Перейти до інструменту

SEO Minion

Розширення must have для SEO фахівців!
Допоможе вам в повсякденних завданнях SEO, таких, як SEO-аналіз на сторінці, перевірка непрацюючих посилань, попередній перегляд результатів пошуку і багато іншого.

Перейти до інструменту

SEOquake

Потужний набір інструментів SEO для вашого браузера, що дозволяє перевіряти будь-яку веб-сторінку на наявність величезного вибору параметрів SEO «на льоту». SEOquake проводить аудит сайту на сторінці в одну мить, вивчає внутрішні і зовнішні посилання, порівнює домени і URL-адреси в режимі реального часу, експортуючи всі дані в файл звіту.

Перейти до інструменту

SEO інструменти від Internet Marketing Ninjas

Виявлення найбільш поширених проблем і помилок, таких як непрацюючі посилання і зображення, порожній заміну тексту, відсутність метатегов і так далі.

Перейти до інструменту

Інструменти перевірки швидкості сайту

Google Page Speed Insight

Дозволяє проаналізувати і перевірити швидкість завантаження сторінок вашого веб-ресурсу. При наявності проблем пропонує оптимальні рішення щодо прискорення швидкості завантаження.

Перейти до інструменту

GT Metrix

Дозволяє з’ясувати, як швидко завантажується ваш сайт. При наявності проблем, вказує на можливі причини і відкриває для вас нові можливості оптимізації.
Перейти до інструменту

Speed Monitor

Сервіс для щоденного моніторингу швидкості і продуктивності сайту. SpeedMonitor використовує дані Lighthouse для перевірки продуктивності вашого ресурсу, постійно відстежуючи зміни. Отримуйте повідомлення, коли швидкість вашої сторінки падає, за допомогою повідомлень по електронній пошті.

Перейти до інструменту

Web Page Test

На наш погляд кращий інструмент з визначення швидкості завантаження сайту. Велика кількість параметрів, що настроюються в залежності від браузера і місця розташування.

Перейти до інструменту

Сервіси аналізу текстів

Text Ru

Аналіз текстів на показники оригінальності, заспамленності і «водянистості». Один з найбільш популярних ресурсів, який використовують копірайтери в російськомовному сегменті інтернету.

Перейти до інструменту

Главред

Аналіз текстів з точки зору чистоти і читання. Виявлення «води», що повторюється контенту і помилок. Швидка і якісна оцінка і аналіз контенту.

Перейти к инструменту

Тургеньев

Сервіс використовує кілька основних критеріїв оцінки контенту: унікальність, водність, читаність, відсутність повторюваного контенту.

Перейти до інструменту

Copyscape

Перевіряє копії сторінок, які схожі на вашу і можуть являтся дублями.

Перейти до інструменту

Перевірка адаптивної версії сайту

Google Mobile Friendly

Простий тест від Google, що дозволяє з’ясувати, наскільки оптимізована ваша сторінка для мобільних гаджетів.

Перейти до інструменту

SERPerator

Допоможе вам протестувати відображення сайту в мобільному пошуку.

Перейти до інструменту

Інструменти технічної SEO оптимізації

Rich Results

Сервіс від Google, який покаже впроваджена чи мікророзмітки schema на вашому сайті. Дана мікророзмітки допомагає пошуковим роботам більш якісно визначити контент сторінки.

Перейти к инструменту

Chrome DevTools

Інструмент веб-розробника, який вбудований безпосередньо в браузер. Дозволяє переглядати код сторінки сайту. Натисніть кнопку F12 і відкрийте інструмент розробника в вашому браузері.

Technicalseo Hreflang

Цей інструмент дозволяє швидко перевірити коректність роботи тегів hreflang на сторінці.

Перейти до інструменту

Додаткові безкоштовні SEO інструменти

Google My Business

Це інформація про ваш бізнес в Google Maps. За допомогою цієї програми можна підтримувати зв’язок зі своїми клієнтами, дивитися їхні відгуки, додавати години роботи, адресу офісу та багато іншого.

Перейти до інструменту

Clarity от Microsoft

Аналог Yandex Webvisor. Дозволяє переглядати теплову карту кліків, дивитися відео про те як відвідувач взаємодіяв зі сторінками вашого сайту і багато іншого. Відмінний інструмент для інтернет-маркетологів.

Перейти до інструменту

Location Guard

Це розширення «підміняє» геолокацію і дозволяє бачити пошукову видачу в інших країнах.

Перейти до інструменту

Google SERP Preview Tool

Інструмент попереднього перегляду результатів пошуку допомагає візуалізувати, як ваші метадані будуть відображатися на сторінці результатів пошуку Google (SERP).

Перейти до інструменту

 

В якості висновку
SEO інструменти будуть корисні в пошуковому просуванні в будь-якій пошуковій системі. З їх допомогою легше і швидше виявляти і виправляти помилки, ефективніше просувати сайти в пошуковій видачі.

Поділитися:

Послуги веб-студії

Наша веб-студія 5 років спеціалізується на розробці сайтів, мобільних додатків та інтернет-маркетингу. Створимо сайт виходячи з ваших потреб та побажань.