Мінуси шаблонів CMS WordPress

22. 05. 2020

У мережі безліч інформаційних статей про шаблони CMS WordPress. «Кращі шаблони на WordPress», «Безкоштовні шаблони на WordPress», «Круті шаблони на WordPress» вибирайте будь-яку статтю і вам запропонують десятки платних або безкоштовних шаблонів для використання і розкажуть, наскільки круто ними користуватися.

Однак в нашій статті ми постараємося описати чому вибір шаблону для власного сайту, особливо якщо ви плануєте отримувати з нього дохід — погана ідея.
Отже, зустрічайте наш ТОП по недоліках шаблонів CMS WordPress:

 • Купуючи шаблон важливо розуміти, що дизайн особливо змінити не вийде. Тому, що в коді вже написано, де повинні знаходитися блоки контактів, логотип, меню, слайдери, блоки з текстом і картинками. Унікальний дизайн сайту? Ні друзі мої, забудьте!
 • Шаблони, як правило, містять велику кількість непотрібних скриптів і модулів (галереї, акордеони, слайдери, анімацію), які не можна відключити, а це означає що додатковий код буде істотно збільшувати швидкість завантаження сайту. Я сказав істотно? Так! Ваш сайт буде завантажуватися зі швидкістю черепахи!
 • Шаблони дуже складно змінювати, код занадто нагромаджений. А в безкоштовних шаблонах неякісного коду величезна кількість. Ви бажаєте переписати шаблон під себе? Успіхів! Це дуже трудомісткий, тоскний і довгий процес. Легше зробити тему «з нуля» ніж копатися в чужому коді!
  Пошукові системи не «люблять» шаблони через те, що в інтернеті дуже багато схожих один на одного сайтів. Довга дорога в ТОП пошукової видачі Google, Yandex, Bing вам забезпечена.
 • Шаблони часто конфліктують з необхідними модулями та не завжди є підтримка таких чудових плагінів як WooCommerce, Contact Form 7, Yoast SEO, BuddyPress. Ці плагіни описані в нашій статті Кращі плагіни для CMS WordPress. Без цих інструментів вам доведеться допрацьовувати потрібний код руками, а це займе багато часу і нервів.
 • Нормальний шаблон важко вибрати з безлічі шаблонів, які є в мережі. Мало того деколи безкоштовний шаблон може виявитися краще платного. Хочете зіграти в рулетку? Ласкаво просимо, вибір за вами!
 • Обмежені можливості візуального редактора (Visual Composer, Divi Builder, Buiver Builder, Fusion Builder) який завжди йде з темою і його «важкий» код не найкраще рішення для хорошого сайту. Дуже часто спливає ще одна проблема — погана адаптивність на планшетах і смартфонах. А тому, що Google з липня 2018 року використає алгоритм Mobile First Index, то про першу десятку ТОПу пошукової видачі можна забути!
 • Приховані посилання. Дуже часто розробники шаблонів приховують посилання на свої сайти. Це дуже погано для ранжирування вашого сайту і дуже добре для їх власних сайтів, куди ведуть посилання. Істотно знижує ранжування вашого ресурсу в пошуку.
 • Готові шаблони, навіть ті, які знаходяться в лідерах продажів, мають дуже багато багів і помилок. Розробники по мірі відновлення їх виправляють, але все це створює величезну незручність для користувачів і власників шаблонних сайтів.
 • Готові шаблони при установці не будуть виглядати так, як вони виглядають в демонстраційних версіях. Навіть при імпорті демонстраційного контенту шаблон буде разюче відрізнятися від того, що ми бачимо в маркетплейсах.
 • Готові шаблони в основному використовують Google шрифти, які не мають підтримки кирилиці, тому шрифти можуть працювати не адекватно.
  Наявність уразливості. Часто розробники не думають про безпеку, а можливо спеціально залишають можливість зламати та впровадити шкідливий код в шаблон.
 • Складна структура шаблону. Розробники рідко дотримуються офіційного кодексу WordPress і впроваджують багато складного коду, розкидають файли шаблону по великій кількості директорій і піддиректорій. Знайти потрібний шматок коду для будь-якої правки — та ще задача.
 • У шаблонах часто впроваджують підтримку соціальних мереж і ресурсів, які поширені на «Заході». Різна інтеграція з такими ресурсами як Pinterest, Tumblr, Twitter не завжди потрібна користувачеві. Прибрати вищевказані віджети користувачеві, без знання коду — складно.
 • Шаблони часто не працюють на деяких версіях PHP. Це створює великі проблеми в роботі ресурсу.
 • При внесенні будь-яких змін в код шаблону та його файлів — оновлення теми стає неможливим. Тому що нова ​​тема затре всі внесені зміни. Розробники включають Child теми для таких завдань, але і їх доведеться доопрацьовувати та оновлювати вручну, що займає дуже багато часу.
 • На ринку останнім часом з’явилося безліч Multipurpose (багатоцільових) шаблонів, які мають 20-30 різних готових дизайнів. Тому кількість коду і стилів який міститися в шаблоні роблять його вкрай важким і складним для простого користувача. Швидкість завантаження страждає в першу чергу. У нашій практиці зустрічалися шаблони з 40 000 рядками коду в CSS файлі!

Наша порада. Ставайтеся до вибору шаблонів для веб-сайту вкрай уважно, а краще пишіть сайт вручну (кастомними). В майбутньому це окупиться в десятки разів!

Вічно ваш, Бог WordPress розробки.

Поділитися:

Послуги веб-студії

Наша веб-студія 5 років спеціалізується на розробці сайтів, мобільних додатків та інтернет-маркетингу. Створимо сайт виходячи з ваших потреб та побажань.