SEO аудит сайту

30. 11. 2021

Комплексний аналіз сайту

Для чого потрібен комплексний аналіз сайту? Перш за все, він необхідний для розуміння того, що може заважає вашому сайту підійматися в пошуковій видачі. Пройшли ті часи, коли можна було просто шляхом переспама ключовими фразами в текстах і отримання великої кількості вхідних посилань підіймати сайт в ТОП-10 пошуку Google. Сьогодні це не працює.
Ви хочете рости швидше своїх конкурентів? Без детального SEO аудиту сайту вам не обійтися.
Отже, приступимо.
В даний час пошукові алгоритми Google спираються на штучний інтелект, а саме на «deep learning» (глибоке навчання).
На мій погляд основним алгоритмом пошуку Google з 2015 року є “RankBrain”. Це самонавчальний алгоритм, який покликаний аналізувати новий контент на сайті для більш релевантної видачі. Він дуже тісно пов’язаний з двома алгоритмами, як я їх називаю «контролерами» – «Панда» і «Пінгвін».

алгоритм панда

Алгоритм «Панда» покликаний аналізувати контент сайту на спам і перевіряти його якість. Для того, щоб уникнути його фільтра, необхідно писати якісний контент (з картинками, таблицями, контактами, посиланнями), який буде корисний читачеві. «Панда» починає працювати та перевіряє сайт при великому відсотку відмови на сторінках.

алгоритм пингвин

Алгоритм «Пінгвін» – працює з 2012 року і покликаний боротися з сайтами, які використовують техніку «спаму» при побудові посилальної маси. У вас багато анкорних посилань, дуже багато посилань з неякісних ресурсів? Ви клієнт «Пінгвіна». Не ризикуйте – 10% анкорних посилань, 90% безанкорних і брендових посилань на ваш ресурс буде найбільш вірною стратегією.

к содержанию ↑

Показник якості сайту «Quality Scores»

Первинним фактором ранжирування є оцінка якості «Quality Scores», яку Google присвоює вашому сайту. Чим вище «Quality Scores» сайту тим легше буде просувати веб ресурс.
«Quality Scores» складається з:

 • якості контенту, який представлений на кожній сторінці сайту, яка є в індексі – в порівнянні з іншими рейтинговими сайтами;
 • CTR (click-throw-rate) – відношення кліків до показів, в порівнянні з іншими сайтами;
 • кількість відсотків відмов на сайті – простими словами, коли відвідувач зайшов на сайт, не зробив ніяких дій і вийшов, в цьому випадку зростає відсоток відмов, це поганий знак;
 • нові відвідувачі сайту та відвідувачі, які повернулись до сайту;
 • середня кількість часу, проведена на сайті відвідувачем;
 • метрики трафіку – як багато відвідувачів приходить по ваших вхідних посиланнях, включаючи трафік з соціальних мереж;
 • кількість та якість вхідних посилань – релевантність посилань, натуральність посилань, швидкість зростання загальної кількості посилань.
к содержанию ↑

Технічний аудит сайту

Елементи сайту, які необхідно подивитися на початку технічного аудиту:

 • Вік сайту / домену – старі сайти мають більше довіри пошукових систем, тільки якщо внутрішні та зовнішні чинники правильно налаштовані та сайт не був під фільтрами. Якщо сайт потрапив під фільтри Google, то незалежно від його віку він уже не поверне довіру з боку пошукової системи. Переспамленние і Фільтровані сайти – марні в очах пошукових систем.
  Відносно дроп-доменів (домени, які раніше кимось використовувалися) – коли ви реєструєте домен після того, як його не продовжили він втрачає свою вікову трастових, але у вас залишається траст по вхідних посилань (якщо вони якісні). Тематичні та трастові дроп-домени добре використовувати при побудові PBN (private blog network). Перевіряти вік доменів можна на сайті webarchive.
 • Сертифікат SSL – на сьогодні є необхідною умовою для збільшення довіри з боку пошукових систем! Сайти з https мають більшу довіру і рейтинг ніж просто з http. Для сайтів електронної комерції SSL сертифікат обов’язковий. Без нього користувачі Chrome при заході на сайт побачать “Чи не захищене”, що знизить кількість відвідувань сайту і збільшить кількість відмов.
 • Файл robots.txt – наскільки добре структурований файл robots.txt. Чи не закриті важливі сторінки від індексації. Або ж навпаки, не відкриті чи службові сторінки сайту індексування. Ви можете включати або виключати сторінки сайту з індексу за допомогою цього файлу або за допомогою мета тегів всередині самих сторінок. На сьогодні директива “noindex” перестала працювати в robots.txt. Якщо вам необхідно бути впевненим що сторінка не з’явиться в індексі пошукових систем кращим варіантом буде закрити її через мета-тег. Даний мета-тег вставляється в сторінки. Перевірити правильність заповнення файлу robots.txt
 • ЧПУ (friendly URLs) – все url на сайті повинні бути нормально читаються, в них потрібно вбудовувати ключовий запит сторінки. Уникайте урлов типу -? Postid = 23345. Правильна структура постійних посилань дуже важлива для Google, вона допомагає йому зрозуміти, який контент буде на сторінці веб-сайту.
 • Sitemap.xml – файл карти сайту, який показує боту Google, які сторінки, як часто переглядати, коли з’явилася сторінка або коли був апдейт сторінки сайту. У вас є можливість попросити індексацію сторінок сайту з Google Search Console. WordPress плагін Yoast створює карти сайту автоматично. Почитати про кращі плагіни можна в нашій статті «Топ 10 найкращі плагіни для CMS WordPress»
 • Перевірте сайт в індексі – оператор site: вводимо в пошуковий рядок Google, приклад site: oktenweb.com (якщо ваші сторінки з’явилися в пошуку, значить все окей)Перевірка сайту в індексі дуже важлива для розуміння, які сторінки проіндексувалися, а які ні. Ви повинні бути впевнені, що всі потрібні вам сторінки сайту проіндексовані та у вас немає сторінок з 404 помилкою
 • Базова перевірка сайту на фільтр – в Google працює команда з боротьби з веб-спамом, також працює складний алгоритм автоматичної перевірки спаму, який відправляє повідомлення в Google Search Console, попереджаючи вебмайстрів про виявлені на сайті проблеми. Повідомлення можуть бути типу «Action Against Site» або «Action Against Links».Якщо ви отримали повідомлення типу «Action Against Site» в такому випадку ваш сайт повністю виключений з пошукової видачі, він де-індексований. В цьому випадку вам необхідно виправити помилки, на які вказав Google і відправити повідомлення про виправлення помилок і попросити повернути сайт в індекс.Якщо ви отримали повідомлення типу «Action Against Links» в такому випадку вам необхідно буде почистити неякісні вхідні посилання на сайт і чекати поки роботи Google знову не просканує весь сайт. Це може зайняти досить багато часу.
к содержанию ↑

SEO аудит контенту

Що-б підніматися в пошуковій видачі необхідно писати якісний текстовий контент на сайт, який цікавий відвідувачам. І на який ведуть природні посилання, а так само соціальні сигнали типу поділитися.
Чого потрібно уникати:

 1. Мала інформативність сторінок (текст до 300 слів, без зображень);
 2. Дубльований внутрішній контент на сайті (при необхідності використовуємо тег “canonical”);
 3. Дубльований зовнішній контент – копіюємо тексти з інших сайтів.

Невеликий чек-лист кількості елементів, які повинні бути в контенті хорошої якості:

 • Оригінальний текст (тільки унікальний).
 • Оригінальні картинки (тільки унікальні).
 • Мінімум слів 700+ (від 1250 до 3000 слів рекомендується, залежить від призначення сторінки).
 • Зображень від 4 до 6 шт. на сторінку.
 • Відео – 1 шт. на сторінку
 • Символів разом з пробілами в тезі “title” до 70.
 • Тег “h1” – 1 шт. на сторінку.
 • Теги “h2” – “h3” від 3 до 8 шт. на сторінку в залежності від обсягу тексту.
 • Правильна граматика.
 • Супроводжуючий контент (сайдбар).
 • Видима навігація меню на сайті.
 • Тег “title” з ключами – заголовок повинен містити ключову фразу. Також необхідно робити заголовок запам’ятовується, щоб користувачеві хотілося на нього клікнути. Не потрібно робити Переспа ключами – це загрожує фільтром.
 • Тег “title” не повинен повторюватися на сторінках вашого сайту. Робіть його відмінним від конкурентів.
 • Тег “description” – повинен бути унікальним, прописаний для всіх сторінок в індексі. Не потрібно спамити в “description”, Google знизить в рейтингу. Довжина “description” до 160 знаків разом з пробілами, проте в даний час Google видача обрізає “description” до 140-145 знаків!
 • Кожна сторінка повинна містити один тег “h1” з ключовим запитом і теги “h2” – “h4”, де теж бажано прописувати додаткові ключі.
 • Обов’язково ставимо на сайт унікальні, якісні зображення – перевірити унікальність можна на офіційному ресурсі Google. Назва файлу картинки – ключове слово (низько або мікрочастотное). Тег “alt” – повинен бути заповнений, в нього вписується ключова фраза. На 1000 слів – 4-6 картинок як мінімум.
 • Поставте посилання на вигляді вашого youtube каналу, це підвищить загальний рейтинг сайту.
 • Бажане кількість слів у контенті 1250. Однак ви можете подивитися скільки слів використовують ваші конкуренти в ніші. Іноді потрібна якісна стаття на 5000 слів. Будьте готові позиціонувати себе як експертів в ніші. Контент менш ніж на 800 знаків не дуже хороший для виходу сторінки в топ Google.
 • Щільність ключових слів – відсоток появи ключових слів по відношенню до загальної кількості слів на сторінці. 2-3% на 1200 слів буде добре сприйматися пошуковою системою. Також обов’язкові слова підказки (LSI) для підтвердження ключів.
 • Внутрішні посилання, які вбудовані в тексти на сайті. Дуже добре для передачі ваги сторінки на важливі сторінки сайту. Вони також показують пошуковику, які саме сторінки є важливими на сайті. Внутрішні посилання можуть бути у вигляді зображень.
  Дуже важливо пов’язувати всі сторінки сайту між собою посиланнями, обов’язково ставимо посилання з високотраффікових сторінок на важливі для вас сторінки. У всіх внутрішніх посиланнях прописуємо ключові слова, за якими ви хочете, щоб ранжувати цільова для посилання сторінка. Не бійтеся переоптімізаціі в зв’язку з анкорами в посиланнях, всередині сайту Google дозволяє це робити.
 • Свіжість контенту – оновлюйте контент на сайті, додавайте нові параграфи. Google нагороджує недавно оновлений контент швидким поштовхом в топ видачі.
 • Другорядний контент – це контент, який прихований від користувача або google-бота. Контент типу акордеон або слайдер, тобто, щоб побачити контент, потрібно клікнути по ньому. До недавнього часу вважалося що Google не буде бачити текст, який є вторинним контентом. Однак в мобільних пристроях Google вважає вторинним контент – основним, а тому читає його і індексує. Ну і з огляду на те, що мобільний індекс тепер на першому місці для Google то відповідно вторинний контент з великим текстом можна буде приховувати в акордеони або слайдери що дозволить нормально взаємодіяти з користувачами. Не потрібно ховати контент під зображеннями, Google це знайде і можуть виникнути проблеми.
 • Не повинно бути рекламних оголошень над «згином» першого екрану сайту. Google не карає за показ реклами на сайті, однак якщо ви порушуєте UX сайту рекламою – це «червоний прапор».
 • Якщо сайт регіональний – прописуйте регіон в тезі “title” сторінки – це дуже важливо.
 • Ключові сторінки сайту або сторінки, які містять об’ємний контент, повинні мати витікаючі посилання на трастові сайти (типу wiki), які тематично підходять контенту. Тільки не на сайти конкуренти в ніші!
 • Сайт обов’язково повинен бути адаптивним. Google чітко дав зрозуміти, що без адаптивної версії сайту «нікуди» зробивши Mobile First Index.
к содержанию ↑

Аудит юзабіліті сайту і його структури

Юзабіліті сайту – якісний показник веб-сайту, який складається з наявності і правильного розташування елементів, що впливають на зручність роботи користувача з сайтом.

 • Сайт повинен мати хорошу навігацію – головне меню, “хлібні крихти”, внутрішні посилання в текстах контенту, витікаючі посилання релевантні контенту сторінки, широка навігацію по категоріях товарів / послуг, карта сайту для користувача
 • Блог на сайті потрібен для додавання релевантного контенту і підвищення довіри в пошуку. Однак є й винятки. Наприклад, таким сайтам як Amazon в сторінці блогу немає необхідності з тієї простої причини, що тисячі блогерів і сайтів-аффіліатов посилаються на Amazon. Сотні тисяч відгуків про товари на сайті також додають величезну кількість трасту. Однак якщо ви не так сильно розкручені, сторінка з блогом просто необхідна. Контент в блозі повинен бути цікавий користувачеві. Якщо статті в блог пишуться для кількості за рахунок якості це дуже погана стратегія.
 • Додаємо мікророзмітки (schema.org) на сторінки сайту (рейтинг, адреси, авторство)
 • Для інтернет-магазинів і сайтів-каталогів обов’язкове розбивка сторінок товарів або послуг на категорії, підкатегорії. Це робиться не тільки для хорошої карти сайту, але також допомагає Google правильно визначати релевантний контент.
 • Додавайте блок з відгуками на сторінках сайту, це додасть довіри з боку відвідувачів.
 • Дивимося швидкість завантаження сайту – це дуже важливий показник ранжирування для поліпшення швидкості ставимо плагін для кешування і беремо CDN, хороший хостинг обов’язковий для сайту (з безкоштовних варіантів найкращим хостингом з CDN на сьогодні є cloudflare). Швидкість завантаження сайту повинна бути менше 4 секунд.

Сторінки “Контакти” обов’язково повинна містити такі елементи:

 • Інтегрована карта Google місцезнаходження офісу компанії;
 • Телефони для зв’язку, Skype, Viber, WhatsApp (саме WhatsUp люблять закордонні клієнти)
 • Графік роботи
к содержанию ↑

Зовнішній аудит сайту

Зовнішній аудит сайту – це перевірка зовнішніх факторів, що впливають на просування сайту в пошукових системах.

 • Проводимо аудит посилального, велика кількість низькоякісних посилань не додадуть сайту довіри з боку пошуковиків, а скоріше навіть навпаки будуть тягнути його вниз. Дуже важливо отримувати посилання з високотрастових ресурсів вашої ніші. Пам’ятаємо про анкорний і природні посилання, намагайтеся мінімізувати кількість анкорний посилань інакше можна потрапити під фільтр “Пінгвіна”
 • Важливим показником є ​​наявність посилань на ваші профілі в соціальні мережах, це додає довіри сайту як з боку Google, так і з боку відвідувачів. Ваші облікові записи в соц. мережах повинні бути активними і постійно оновлюватися.
 • Обов’язкова реєстрація бізнесу в Google My Business (посилання) для відображення ваших офісів і філій на картах Google. Також дана реєстрація вам знадобиться в тому випадку якщо ви проводите рекламну компанію в Google ADS (в настройках рекламних оголошень аккаунта в списку розширень є таке розширення як «Адреса», так ось воно і підтягується безпосередньо з Google My Business, вручну його прописувати не можна).

Дані Google Search Console і Google Analytics надають величезну кількість інформації щодо відвідувань вашого сайту і проблем, які можуть виникати на сайті. Про Google Analytics у нас незабаром вийде окрема стаття, яка опише як працювати з Аналітикою і на що звертати увагу. А зараз коротко розглянемо окремі моменти.
На що потрібно звертати увагу в першу чергу:

Нормальні показники відмов і час перебування на сайті:

 • показник відмови нижче 55%
 • 2+ переглядів сторінок на користувача
 • 2+ хвилини час знаходження на сайті

Постійно спостерігайте за повідомленнями від Google в Google Search Console, вони дуже важливі для сайту, переглядайте графік відвідувань сайту, щоб контролювати відвідуваність після апдейтів, зроблених на сайті (наприклад перехід з http на https).
У Google Search Console дивимося 404 помилки (відсутні сторінки), виправляємо їх за допомогою редиректів.

Велике спасибі що дочитали статтю до кінця, сподіваюся вона буде корисна вам у роботі. Будемо вдячні вам за коментарі до статті.

Поділитися:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Послуги веб-студії

Наша веб-студія 5 років спеціалізується на розробці сайтів, мобільних додатків та інтернет-маркетингу. Створимо сайт виходячи з ваших потреб та побажань.